ריטריט אימון התודעה עפ"י שבע הנקודות – 14-17 פברואר 2018

שבע הנקודות לאימון התודעה" הוא טקסט מהמאה השתיים-עשרה אשר חובר על ידי גשה צֶ'קָוַוה (1101-1175) מממסורת הקָדַמְפַּה העתיקה של טיבט. הטקסט התמציתי והפיוטי מדריך את הקוראים כיצד לשלב את התרגול של החמלה הגדולה בחיי היום-יום, בכל מצב, בין אם בעת צרה או בעת שמחה.

"שבע הנקודות לאימון התודעה" הוא אחד הטקסטים הנלמדים והאהובים על המורים הטיבטים בהוראה של התרגול הבלתי מתפשר של החמלה. כאן ניתנת לנו ההזדמנות ללמוד מפי רינפוצ'ה את השיטות וההנחיות אשר עזרו לפיתוח חמלה, אהבה וחוכמה במשך מאות שנים בקרב יוגים בודהיסטים במרכז אסיה.

אנו ממליצים לקרוא בעיון את המידע למטה לפני שנרשמים לריטריט.
הריטריט יתקיים בקיבוץ יחיעם, בין ה-14 ל-17 בפברואר 2018, יום רביעי אחר הצהריים עד שבת בצהריים (סיום לפני ארוחת הצהרים). במהלכו יעביר רינפוצ'ה שיעורים ותרגולים על אימון התודעה על-פי שבע הנקודות. השיעורים יועברו באנגלית עם תרגום לעברית.
כמו כן, בימים חמישי ושישי, בשעת הזריחה, יעניק רינפוצ'ה את שמונת נדרי המהאיינה, נדרים הנלקחים לפרק זמן של 24 שעות. שמירה על נדרים אלה היא דרך פשוטה אך רבת-עצמה להיטהר משליליות שביצענו בעבר ולצבור אנרגיה חיובית. לקיחת שמונת הנדרים היא חלק אינטגרלי מהריטריט.
השתתפות בריטריט
ההשתתפות בריטריט מלאה בלבד*, כולל נוכחות בכל השיעורים ומושבי המדיטציה וכן לקיחת שמונת נדרי המהאיינה במהלך ימי הריטריט.
*במקרים של מחלה, יש ליידע את הצוות המארגן
 
פירוט הנדרים:
  1. הימנעות מהריגת כל יצור חי.
  2. הימנעות מגניבה ומלקיחת כל דבר השייך לאחר מבלי לקבל את רשותו.
  3. הימנעות מכל פעילות מינית.
  4. הימנעות מאמירת שקרים ומהטעייה.
  5. הימנעות מצריכת חומרים שמשכרים ומטשטשים את התודעה: אלכוהול, טבק וסמים.
  6. אכילת ארוחה אחת בלבד במהלך היום – תוגש במקום ארוחת צהרים צמחונית עשירה. ביתר שעות היום ניתן יהיה לשתות מים ללא הגבלה, וכן משקה מדולל בבוקר ובערב.
  7. הימנעות מישיבה על מיטה או מושב גבוהים או מפוארים.
  8. הימנעות מענידת תכשיטים, ומשימוש בבשמים ובאיפור. הימנעות מריקוד ומנגינה או השמעת מוזיקה.
מעבר לכך, אין צורך ברקע קודם או בידע מיוחד כדי להשתתף בריטריט.
 
תנאי האירוח
הלינה תהיה בחדרים פשוטים ומשותפים לארבעה איש. גברים ונשים ילונו בנפרד. אם ידוע לכם שאתם נוחרים בשנתכם ברמה שעלולה להפריע לחבריכם, בבקשה ציינו זאת בטופס ההרשמה בסעיף "הערות".
כל יום תוגש ארוחה אחת בלבד (ביום הפותח – ארוחת ערב, בשאר הימים, ארוחת צהריים). האוכל יהיה צמחוני (וככל הנראה טבעוני); אם יש לכם רגישות למזון, אנו ממליצים להביא עמכם השלמות ליתר ביטחון (יש מקררים בחדרים). בבוקר ובערב תעמוד לרשותנו פינת קפה ותה.
במהלך הריטריט ייקחו המשתתפים חלק בתורנויות שונות, כגון הקמת אולם המדיטציה, ונקיונות שונים. אנא סמנו בטופס ההרשמה את תחום ההתנדבות המועדף עליכם.
אין אפשרות להביא בעלי חיים למתחם.
 
עלויות ואופן התשלום
התשלום לריטריט השנה עומד על 540 ש"ח בלבד. סכום זה כולל את עלויות האירוח במקום (לינה, אוכל ושימוש באולם), כאשר אנו מרכזים את גביית הכספים והעברתם לקיבוץ. התשלום אינו כולל "דאנה" למורה, תרומה שמוצעת למורה מתוך נדיבות והכרת תודה עבור הידע המיוחד שהוא מעביר.
כדי להסדיר את התשלום יש להעביר פרטי כרטיס אשראי לאורית, טל. 054-4522147. (נא להשאיר הודעה, עדיף הודעת טקסט, והיא תחזור אליכם בזמנה הפנוי). הסכום עצמו ייגבה רק ב-14/2, יום פתיחת הריטריט.
** הסדרת התשלום היא תנאי הכרחי להשלמת ההרשמה **
הקדימו להירשם כדי להבטיח את מקומכם!
מדיניות ביטולים והחזרים כספיים
התשלום כולל דמי רישום ע"ס 100 ₪ שלא יוחזרו גם במקרה של ביטול השתתפותכם.
לכל שאלה בקשר לתשלום, אנא צרו קשר עם אורית. אם אין ביכולתכם לעמוד במלוא תשלום, אנא צרו קשר עמנו בהקדם האפשרי, כדי שנגיע לפתרון שיאפשר את השתתפותכם.
***כדי להירשם, הקליקו
להרשמה לריטריט, הקליקו כאן!

 

סגור לתגובות.